• Další informace pro účastníky zahraničního zájezdu

  Váženírodiče,

  zasílám Vám další potřebné informace o jazykovém zahraničním zájezdu do Švédska.

  Ing. M. Součková

  Priloha_bez_nazvu__00096.docx

  letak_Svedsko_290922_v1_web.pdf​​​​​​​

 • Nové informace ze školy

  Vážení rodiče,

  informuji Vás o novinkách, které jsou zásadní pro následující školní rok:

  1/ V následujícím odkazu najdete základní informace a důležité termíny pro tento školní rok:

  Letacek_2022_2023(2).docx

  2/ Pro bližší informace o plánovaném zahraničním zájezdu do Švédska klikněte na odkaz:

  Info_Svedsko.pdf

  3/ Modul "Platby" v systému Edupage:

  - Snahou školy je v maximální míře přijímat platby bezhotovostním způsobem, tj. obdržet požadovanou částku na účet školy. Pro rodiče to znamená (dnes již běžně) prostřednictvím internetového bankovnictví odeslat ze svého účtu částku na účet školy. Pokud ještě dnes nemá některý rodič založené internetové (mobilní) bankovnictví, pak přijde danou částku do školy zaplatit hotově.

  - V sovislosti s touto filozofií bude škola všechny zadávané platby oznamovat zákonným zástupcům prostřednictvím modulu "Platby", který každý uživatel mobilní aplikace Edupage uvidí na svém telefonu (úvodní stránka). Po aktivaci modulu a výběru platby je třeba kliknout na příkaz "zaplatit". Poté se načtou platební údaje (název platby, variabilní a specifický symbol, částka a termín splatnosti). To jsou právě ty potřebné údaje, které rodič zadá do příkazu v internetovém bankovnictví. Navíc, pokyn k nějaké platbě obdrží zákonný zástupce upozorněním na mobilním telefonu.

  - Protože je to nová, oboustranná platební komunikace jak pro školu, tak pro zákonné zástupce, je třeba si způsob a prostředí modulu platby dostatečně "osahat". Proto omluvte zaslání některých nechtěných příkazů do 6.9.2022.  

   

   

 • Zahájení nového školního roku

  Školní rok 2022-2023 byl slavnostně zahájen 5.9.2022. Do 1. ročníku nastoupilo 30 žáků, ve všech ročnících pak 267 žáků. Třídním učitelm prvňáčků byla stanovena Mgr. L. Mikolášová.

 • Změna začátku školního roku 2022-2023

  Vážení rodiče, milí žáci,

  vzhledem ke zpoždění probíhajících stavebních prací, hlavně přístupové cesty k hlavnímu vchodu do školy, včetně schodiště, došlo ke vzájemné dohodě se zřizovatelem na posunutí začátku školního roku na pondělí 5.9.2022. Tuto žádost jsem již podstoupil MŠMT. Vše ostatní zůstává beze změny, tj. provoz MŠ, ŠD a ŠJ začíná 22.8.2022. Žaci, kteří budou navštěvovat ŠD, použijí školkový vchod. Pro všechny žáky ZŠ začíná školní rok 2022-2023 v pondělí 5.9.2022.

   

 • Slavnostní ukončení školního roku 2021-2022

  Rozloučení s žáky 9. ročníku školního roku 2021-2022 proběhlo v Kulturním domě na Loučeni ve středu 29.6.2022 proložené vystoupeními mladších žáků. 

 • Sportovní dny

  Ve dnech 27.a 28. června se na naší škole uskutečnily sportovní dny, které se nesly v duchu řeckých olympijských her. V úvodu obou dnů proběhl zahajovací ceremoniál. Ten započal slavnostním průvodem jednotlivých států, které si třídy vybraly a vyrobily si vlajku zúčastněné země.. Poté následovalo zapálení olympijského ohně, sliby závodníků, trenérů a rozhodčích. Oba dny byly zakončeny vyhlášením nejlepších sportovců z každého ročníku.

  V pondělí mezi sebou závodili žáci druhého stupně a páté třídy. Kromě běžných atletických disciplín, zde probíhaly i doplňkové aktivity, jako přehazovaná, či přetahování lanem. Třešničkou na dortu byla návštěva zástupců Basketbalové akadamie Nymburk. Ukázali nám nejen svoje basketbalové dovednosti, ale také si pro nás připravili různé hry. Nechyběla ani autogramiáda a focení. Ještě před samotným vyhlášením vítězů proběhly závody štafet, ve kterých mezi sebou závodili zástupci jednotlivých ročníků. K výhře gratulujeme 5. třídě a 8. B.  Nejlepší sportovkyní celého dne byla Marťa Ježková z 8.A a mezi chlapci dominoval Filip Otta ze 7. třídy.

  V úterý patřil den žákům  prvního stupně a pro některé z nich to byly vůbec první závody, kterých se zúčastnili. Stejně jako v pondělí byly pro žáky kromě běžných disciplín připraveny i aktivity doplňkové. Mezi ně patřila přehazovaná, skákání v pytlích a přetahování lana. Právě poslední dvě zmíněné měly u žáků velký úspěch.  V závěru dne se uskutečnily závody štafet. K výhře gratulujeme 2. a 4. třídě. Před oceněním nejlepších sportovců jsme si všichni společně zatancovali "šmoulí makarenu". Nejlepší sportovkyní úterního klání byla Pepina Ropková ze 4.třídy a nejlepším sportovcem byl její spolužák František Ruprecht.

  Oba dny se nesly v pohodové atmosféře, za což patří velký dík všem zúčastněným. Speciálně bychom rády poděkovaly žákům 9. třídy za skvělou organizaci, pozitivní energii a perfektní přípravu obou dnů. PS. kostýmy byly BOŽSKÉ!

  Vosejpková, Adamkovičová

 • Rozlučka s žáky 9. ročníku

  Vážení rodiče,

  ZŠ a MŠ Loučeň Vás srdečně zve na slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku, které se koná ve středu 29.6.2022 od 17 hod. v KD Loučeň.

  Plakat_2022.docx

 • Jarní sběr starého papíru

  V pátek 17.6.2022 proběhlo vyhodnocení jarního sběru starého papíru. Nejlepší kolektivy a jedinci byli odměněni "sladkými" cenami. Poděkování patří všem, kteří přispěli svými nasbíranými kilogramy k ochraně lesů, dále pak p. Ing. Brzákovi a M. Veckovi.

  Výsledky najdete pod následujícím odkazem:

  Sber_papiru_jaro_2022.docx​​​​​​​

 • Turnaj v discgolfu

  Turnaj v discgolfu

  Dne 16.6.2022 se uskutečnil turnaj v Discgolfu v Poděbradech u vodárny.

  Turnaj byl určen pro žáky 6.-9. tříd základních škol. Závod se uskutečnil podruhé v České republice, ale poprvé pro základní školy.

  Na to, že to byl náš první závod, tak jsme dopadli velice slušně. V jednotlivcích se Filip Otta umístil na prvním místě, na místě druhém se umístili Natálie Karlasová a František Vlk. Denisa Šmídová obsadila místo třetí.

  Naše škola se celkově umístila na druhém místě z devíti zúčastněných týmů. Z tohoto překvapivého úspěchu jsme měli všichni velkou radost, jelikož to pro nás všechny bylo první setkání s Discgolfem .

  Přálo nám nejen štěstí ale i počasí.

  Těšíme se na další příležitost získat nové zkušenosti a dovednosti v tomto rozvíjejícím se a čím dál tím víc oblíbenějším sportu.

  Naši školu reprezentovali tito žáci: František Vlk, Matěj Rudzan, Sebastian Almasi, Filip Otta, David Jára, Karolína Andělová, Eliška Říhová, Antonín Fišar, Ondra Hájek, Natálie Karlasová, Denisa Šmídová, Kačka Maršíková, Bára Vítová, Šárka Holanová, Marťa Ježková a Daniel Horyna.

   

  Napsali: František Vlk a Antonín Fišar

 • Úprava cen stravného

  Vážení strávníci,

  od 1.9.2022 dochází ke zmeně výše stravného. Nové ceny naleznete v přiložené příloze.

  Ceny_stravneho_od_1.9.2022.docx

 • Zvláštní zápis pro cizince

  Zápis do MŠ pro školní rok 2022-2023 (povinné předškolní vzdělávání):

  • termín zápisu - 8.6.2022 od 14 do 14.30 hod. 
  • týká se dětí narozených od 1.9.2016 do 31.8.2017
  • pobyt dítěte na území spádové školy (Loučeň, Patřín, Studce, Studečky)
  • zákonný zástupce přinese s sebou kopii rodného listu a Přihlášku k přijetí do MŠ (viz níže)

            Prihlaska_ditete.pdf

  • Pro školní rok 2022-2023 můžeme přijmout celkem dětí: 0
  • Kritéria přijetí:
  1. místo pobytu ve školském obvodu (starší má přednost před mladším)
  2. místo pobytu mimo školský obvod (starší má přednost před mladším)

   

  Zápis do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2022-2023 (povinná školní docházka):

  • termín zápisu - 8.6.2022 od 14 do 14.30 hod. 
  • týká se žáků narozených od 1.9.2015 do 31.8.2016
  • pobyt dítěte na území spádové školy (Loučeň, Patřín, Studce, Studečky)
  • zákonný zástupce přinese s sebou kopii rodného listu a Žádost o přijetí (viz níže)

            Zadost_zakon_zast_o_prijeti_k_zakl_vzdelavani(1).docx

  • Pro školní rok 2022-2023 můžeme přijmout celkem dětí: 0
  • Kritéria přijetí:
  1. místo pobytu ve školském obvodu 
  2. místo pobytu mimo školský obvod 

   

 • Minifotbal

  Minifotbal

  Dne 13.5.2022 se uskutečnil turnaj v minifotbalu v Nymburce, kde si naši fotbalisté poměřili síly s ostatními týmy na okrese. Turnaj byl určen žákům 8. a 9. tříd.

  Ze 14 zúčastněných týmů naši chlapci obsadili skvělé 8. místo. Z malých škol  byli nejlepší, před námi se umístili jen týmy velkých škol.

  Tímto bych chtěla chlapcům poděkovat a doufám, že si dobře zahráli a užili si páteční den i jinak než ve školních lavicích.

  Naši školu reprezentovali tito žáci: Šifta Tonda, Daněk Štěpán, Král Maty, Rejzek Martin z 9.třídy, Průša Matěj a Hájek Petr z 8.A a z 8.B to byli: Šulc Kuba, Šťovíček Erik, Hájek Ondra.

  Těším se na další sportovní zážitky a turnaje.

  Adamkovičová Lýdie

 • Pracovní pozice

  Základní škola a mateřská škola Loučeň hledá vhodné kandidáty na  pracovní pozici:

   

  Asistent/ka/ pedagoga na ZŠ

  Požadujeme:

  • Odborná kvalifikace
  • Kladný vztah k dětem

  Nabízíme:

  • Úvazek 0,5
  • Příjemný kolektiv
  • Nástup 1.9.2022
  • Pracovní poměr na dobu určitou - do 31.8.2023

  V případě zájmu pište na mail: kubalek@zs-loucen.cz, nebo volejte na mobil: 739572053.

 • Zápis do MŠ

  Vážení rodiče,

  výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání v MŠ Loučeň pro školní rok 2022-2023 naleznete pod následujícím odkazem:

  Vysledky_prijimaciho_rizeni_do_MS_2022(1).docx​​​​​​​

 • Třídní schůzka

  Vážení rodiče,

  dovoluji si Vás pozvat na schůzku rodičů budoucích prvňáčků, která se koná v úterý 24.5.2022 v 16 hod. v učebně č. 77.

                                                                                                                         Mgr. Lenka Mikolášová

 • Provoz o hlavních prázdninách

  Vážení rodiče,

  provoz všech organizačních jednotek o hlavních prázdninách bude následující:

  Provoz_o_hlavnich_prazdninach_2021-2022.docx​​​​​​​

 • Pohár rozhlasu

  Pohár rozhlasu

  Pohár rozhlasu

  Ve dnech 9. a 10. května se žáci druhého stupně zúčastnili Poháru rozhlasu, který se konal na atletickém stadionu v Nymburce. Již tradičně se jednalo o soutěž družstev. O výsledku rozhodoval součet všech bodů, které žáci získávali v jednotlivých disciplínách. V mladších žákyních (6. a 7. třída) se jednalo o disciplíny: běh na 60 a 600m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafeta. Mladší žáci měli disciplíny téměř totožné, s výjimkou vytrvalostního běhu, který se běžel na vzdálenost 1000 m. Pondělního závodu se účastnilo 17 škol a naši žáci vybojovali 13. (chlapci) a 15. (dívky) místo. Za zmínku však stojí některé individuální výsledky, a to krásné 2. místo, jež vybojoval Filip Otta v hodu kriketovým míčkem, 4. místo Matěje Rudzana ve skoku vysokém a v celkovém pořadí ze všech 281 závodníků se Sofie Čudová umístila na 11. pozici. Poděkování samozřejmě patří i ostatním závodníkům. Starší žákyně soutěžily v disciplínách: běh na 60 a 800m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta. U starších se opět lišila jen vzdálenost vytrvalosti, která činila 1500 m. Do soutěže se přihlásilo 16 škol, a ta naše vybojovala 7. (chlapci) a 9. (dívky) místo. Zde bychom rády zdůraznily výkony Jirky Kudyvejse ve vrhu koulí, kde vybojoval 2. místo, Martiny Ježkové, která při běhu na 800 m obsadila krásné 3. místo a v neposlední řadě 2. místo ve štafetě žáků ve složení Šifta, Sloup, Šulc a Daněk. Děkujeme všem sportovcům za skvělou reprezentaci školy. Atletice ZDAR!

  Vosejpková, Adamkovičová

 • Navýšení poplatku za školské služby

  Vážení rodiče,

  s předstihem Vás informuji, že v souvislosti s výrazným nárůstem neinvestičních výdajů (elektrická energie, voda, topení, hygienické a úklidové prostředky,..) se od 1.9.2022 zvyšuje měsíční poplatek za služby ve školní družině na částku 150,- Kč.

 • Sběr papíru

  Jarní sběr starého papíru

   

  Základní škola a mateřská škola Loučeň vyhlašuje jarní sběr starého papíru. Roztříděný papír – noviny, časopisy, knihy, ne karton - můžete odkládat ve dvoře školy u zásobníku na uhlí (hnědá plechová vrata). Hmotnost papíru a třídu nahlaste třídnímu učiteli. Nejlepší žáci i třídní kolektivy obdrží odměnu. Akce proběhne od 16.5. do 31.5.2022.

 • Zápis do 1. ročníku - výsledky

  Vážení rodiče,

  pod následujícím odkazem najdete výsledky přijímacího řízení k základnímu vzdělání v MŠ a ZŠ Loučeň pro školní rok 2022-2023.

  Vysledky_prijimaciho_rizeni_do_1._rocniku(1).pdf​​​​​​​​​​​​​​

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a mateřská škola Loučeň
  Ke Škole 381
  289 37 Loučeň
 • kancelář: telefon 325585310
  ředitel školy: Mgr. Zdeněk Kubálek
  mobil: 739572053
  zástupce ředitele: Mgr. Iveta Tomanová
  mobil: 731449119

Fotogalerie