• Volné dny ředitele školy

  Ředitel školy vyhlašuje na dny 3. a 4. prosince 2018, po dohodě se zřizovatelem, volné dny. Provoz všech organizačních jednotek v novém roce 2019 začíná v pondělí 7.1.2019.

 • Projektový den "Vánoce"

  Projektový den "Vánoce"

  Dne 30. 11. 2018 se konal na naší škole již tradiční projektový den věnovaný vánoční a zimní tematice. V deseti tvořivých dílnách si žáci 1.- 8. ročníku mohli pod vedením vyučujících a  deváťáků vytvořit a následně odnést domů několik různých výrobků, např. andílky, stromečky, svícny, přáníčka, sněhuláky či perníčky, které jistě ozdobí mnoho domovů a přispějí k navození příjemné vánoční atmosféry.

  Další dvě dílny, ve kterých se postupně vystřídali žáci 2.stupně, byly zaměřeny na vytváření vánočních dekorací, které budou zdobit naši školu v době adventní.

  Ve všech dílnách panovala příjemná atmosféra a většina dětí tvořila s velkým nadšením.

 • Mikulášská nadílka

  Mikulášská nadílka

  Letošní Mikulášská nadílka proběhla nově pouze ve třídách I. stupně a v MŠ. O realizaci se postarali tradičně žáci 9. ročníku, a to jemnou, odpovídající věku formou.

 • Okresní kolo ve florbalu chlapců 8. a 9. tříd

  Dne 4. 12. 2018 se v Nymburce konalo okresní kolo ve florbalu chlapců 8. a 9. tříd. Třináct mužstev bylo rozlosováno do dvou skupin po čtyřech a jedné po pěti. Náš tým byl nalosován do skupiny A se ZŠ Sadská, ZŠ Letců R. A. F. Nymburk a Kostomlaty.

  K úvodnímu utkání naše družstvo nastoupilo proti Sadské a vyhrálo hubeným výsledkem 1:0, přestože soupeře téměř nepustilo z jejich poloviny hřiště. V dalším zápase naši chlapci deklasovali ZŠ Letců R. A. F. Nymburk 8:0. V utkání s  Kostomlaty náš tým zvítězil 3:2 a skupinu vyhrál.

  V turnajovém pavouku naše mužstvo dále hrálo s druhým ze skupiny C, kterým byla ZŠ V. Havla Poděbrady. Nad tímto soupeřem naši hráči vyhráli 4:1. S vítězi ostatních dvou zápasů hráli o vítězství v  turnaji. Nejdříve naše družstvo nastoupilo proti Semicím a prohrálo nejtěsnějším možným výsledkem 0:1. V posledním utkání náš tým zvítězil nad ZŠ Komenského Nymburk 4:2. V závěrečném zápase turnaje ZŠ Komenského vyhrála nad Semicemi 4:1.  V tabulce o 1. – 3. místo získala mužstva tři body. Z důvodu horšího rozdílu dosažených a obdržených branek se vítězem turnaje stala ZŠ Komenského Nymburk. Naše škola obsadila krásné druhé místo, což v tvrdé konkurenci dvanácti mužstev představuje vynikající úspěch. 

 • Na okrese opět první!

  Dne 26. 11. 2018 proběhlo okresní kolo ve florbalu dívek 8. a 9. ročníku, které se konalo na ZŠ Letců R. A. F v Nymburce, za účasti mužstev: ZŠ a MŠ Loučeň, ZŠ Letců R. A. F. Nymburk 1, ZŠ Letců R. A. F. Nymburk 2, ZŠ V. Havla Poděbrady a Libice nad Cidlinou. Hrálo se 15 minut systémem každý s každým. 

  K úvodnímu zápasu naše děvčata nastoupila proti ZŠ LETCŮ R. A. F. Nymburk 2, což byly dívky 6. a 7. ročníku. Zápas skončil naším jednoznačným vítězstvím 13:0. V dalších utkáních dívky porazily ZŠ V. Havla 7:0 a ZŠ Letců R. A. F. Nymburk 1 výsledkem 8:1. V závěrečném zápase proti Libici nad Cidlinou holky vyhrály 11:0. Turnaj zakončily na prvním místě s celkovým skórem 39:1 s  právem postupu do krajského kola.     

  Závěrem patří velké poděkování všem děvčatům za předvedenou hru, nasazení a bojovnost po celou dobu turnaje. Rovněž je potřeba děvčata pochválit za vzornou reprezentaci školy.   Mohou se tak těšit na účast v krajském kole, které se uskuteční 13. 12. 2018 v Kutné Hoře.

 • Okresní kolo ve florbale - chlapci 6. a 7. ročník

  Dne 20.11.2018 se chlapci 6. - 7. ročníku (ročník 2005-2007) zúčastnili okresního kola ve florbalu, které se konalo na ZŠ LETCŮ R.A.F. v Nymburce. Na turnaji bylo 11 týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin. Vítězové skupin hráli proti druhému z  jiné skupiny. Vítězové spolu hráli finále a poražení o 3. místo.

  Skupina A: Městec Králové, ZŠ Tyršova Nymburk, Semice, Loučeň, Milovice.   

  Skupina B: ZŠ V. Havla Poděbrady, ZŠ Sadská, ZŠ Letců R.A.F. Nymburk, ZŠ Komenského Nymburk, Křinec, Gymnázium Nymburk.

  K úvodnímu utkání ve skupině jsme nastoupili proti ZŠ Městec Králové. V naprosto vyrovnaném utkání skončil zápas smírně 3:3. Dalším soupeřem nám byl tým Semic, který jsme přehráli až gólem v samém závěru utkání 2:1. Třetím soupeřem byla ZŠ Tyršova Nymburk, kterou jsme porazili 4:0. V závěrečném utkání ve skupině jsme zvítězili nad ZŠ Milovice 4:1. Skupinu A jsme vyhráli a hráli jsme s druhým ze skupiny B. 

  V tomto zápase jsme hráli se ZŠ V. Havla Poděbrady. Přestože jsme měli drtivou převahu, dvakrát jsme šli sami na brankáře soupeře, gól se nám vsítit nepodařilo a prohráli jsme 0:1. V utkání o třetí místo jsme nastoupili proti ZŠ Sadská, které jsme vyhráli 3:0, když branky jsme vsítili až v závěru utkání. Naše mužstvo bylo, kromě jednoho žáka, postaveno výhradně ze žáků 6. ročníku, což je příslibem do dalších ročníků turnaje.  

  Třetí místo je výborným umístěním v konkurenci jedenácti mužstev. Všem hráčům je třeba poděkovat za bojovnost, předvedenou hru a velmi dobrou reprezentaci školy.  

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Podzimní sběr papíru

  V období od 22.10.2018 do 9.11. vyhlásila škola tradiční podzimní sběr starého papíru. Jak si vedli žáci jednotlivých tříd ukazuje následující tabulka:

  Sber_11_18.docx​​​​​​​


 • Výchovný koncert

  Výchovný koncert

  Ve čtvrtek 1.11. se na naší škole konal Výchovný koncert pro všechny žáky.Bylo to pokračování z předešlých dvou let. Tentokrát nám členové skupiny MD Company přiblížili historii a vývoj populární hudby. Do hudebních ukázek zapojli i naše žáky.

 • Florbal - oblastní kolo

  Florbal - oblastní kolo

  Dne 23.10.2018 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili oblastního kola ve florbalu smíšených družstev, které se konalo v Nymburce, na ZŠ a MŠ Letců R. A. F. 1989. V turnaji bylo celkem 6 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Kromě našeho a domácího mužstva se turnaje  zúčastnily ZŠ Václava Havla Poděbrady, ZŠ Tyršova Nymburk, Křinec a Kostomlaty.

  K úvodnímu utkání naše družstvo nastoupilo proti ZŠ Václava Havla Poděbrady. Přestože náš tým vedl 1:0 a 2:1, nepovedlo se utkání dotáhnout do vítězného konce. Skončilo smírně 2:2. Jak se později ukázalo, tento výsledek pak hrál v konečném umístění důležitou roli. V dalším zápase naši žáci hráli s Kostomlaty. Po velmi dobrém výkonu skončil zápas celkem jednoznačně 5:0. V turnaji se naše mužstvo dále utkalo s Křincem a přesvědčivě vyhrálo stejným výsledkem. Dalšího soupeře, kterým byla ZŠ Tyršova Nymburk, náš tým deklasoval 7:0. V závěrečném utkání, po nervy drásajícím průběhu, naše mužstvo přehrálo domácí 4:3, když o výhře rozhodoval až samý závěr zápasu.

  Žáci skončili na velmi pěkném druhém místě z důvodu horšího rozdílu dosažených a obdržených branek v turnaji než vítěz, kterým se stala ZŠ Václava Havla Poděbrady.

 • Sběr papíru

  ZŠ a MŠ vyhlašuje podzimní sběr starého papíru, který bude probíhat od 22.10.2018 do 9.11.2018. Podmínky a místo pro odkládání starého papíru se nemění.

 • Služební kynologie

  Služební kynologie

  Škola využila nabídku členů Klubu služební kynologie v rámci jejich oslav 100 let od založení tohoto oboru. Program byl pro žáky velmi zajímavý, protože viděli ukázky, které v reálném životě nemohou potkat. Po celou dobu programu se žákům věnovali policejní veteráni s více než 25 letitou praxí.

 • Anglie 2019

  Vážení rodiče,

  bližší informace o jazykovém studijním pobytu našich žáků ve Velké Británii na jaře roku 2019 si můžete prohlédnout v sekci "Ke stažení".

 • Podzimní prázdniny

                                                                                                                                            V Loučeni dne 25.9.2018 

        

   

   

   

  Provoz organizačních jednotek

  ZŠ a MŠ Loučeň

  o podzimních prázdninách

   

   

   

   

   

  Ve dnech 29. a 30. října 2018 se z organizačních důvodů a po projednání se zřizovatelem přerušuje provoz MŠ, ŠD a ŠJ. Pro žáky ZŠ připadají na tyto dny podzimní prázdniny.

   

   

   

                                                                                                                    Mgr. Zdeněk Kubálek

                                                                                                                          ředitel školy

 • Branný den

  Branný den

  Branný den

                  Dne 24.9. 2018 proběhl  na ZŠ a MŠ Loučeň projektový den s brannou tematikou. Tento projekt pořádala základní škola ve spolupráci s Policií České republiky, konkrétně s Obvodním ředitelstvím policie Praha IV, jako jedné ze součástí Integrovaného záchranného systému.

                  Policisté obvodního oddělení připravili pro žáky naší školy kompletní program na celé dopoledne. Řada aktivit musela být sice kvůli špatným povětrnostním podmínkám přesunuta do budovy školy, ale i tak to bylo dopoledne plné zajímavých informací a činností.

                Pro starší žáky byly připraveny přednášky a besedy o návykových látkách a kyberšikaně, pro mladší pak aktivity spojené především s dopravní výchovou. Všichni si pak mohli projít stanoviště, na kterých se seznámili s historií policie či si prakticky vyzkoušeli práci kriminalistů – např. snímání otisků prstů .

               Ve venkovním areálu pak žáci zhlédli ukázku zásahu policistů proti nebezpečnému pachateli, mohli si detailně prohlédnout výstroj a výzbroj policistů či nasednout do zásahového a technického vozidla policie. Ti nejmladší si pak na kolech či koloběžkách projeli překážkovou dráhu a zopakovali některé dopravní značky a pravidla.

                Tímto bychom chtěli poděkovat policistům Obvodního ředitelství policie Praha IV pod vedením ředitelky plk. Mgr. Renáty Havlíkové a budeme se těšit na případnou další spolupráci.

                                                                                                                              

                                                                                                                                       Mgr. Iveta Tomanová

 • Zahájení školního roku

  Zahájení školního roku

  Do 1. ročníku školního roku 2018-2019 nastoupilo 30 žáků. Třídní učitelkou je Mgr. Lenka Mikolášová. Nové žáčky přivítal zástupce obce - pan starosta Bohumil Vinš.

 • Jazykový zájezd

  Naše škola pořádá již popáté jazykový zájezd do Velké Británie. Tentokrát se těšíme do Anglie, konkrétně do Londýna, Oxfordu a do Walesu, kde se podíváme do hor i k moři.

  Bližší informace u paní učitelky Součkové

 • Školní olympiáda

  Školní olympiáda

  Je již mnohaletou tradicí, že v posledním týdnu školního roku zaplane u naší školy symbolický olympijský oheň a zavlaje „olympijská vlajka“. Stejně tomu bylo i letos. Poprvé však zůstala vyvěšena déle než jeden den.

  V minulých letech soutěžili všichni žáci během jednoho dne v tradičním atletickém víceboji. Letos poprvé jsme se rozhodli hry obohatit o další disciplíny a prodloužit jejich trvání na dva soutěžní dny.

  V pondělí 25. 6. 2018 se po slavnostním zahájení pustily do sportovního zápolení první dvě kategorie, a to žáci 5. a 6. a žáci 7. a 8. ročníku. Smíšená šestičlenná družstva soutěžila v malé kopané, přehazované, ringu, štafetovém běhu, štafetové skoku z místa a hodu na cíl. Ve všech těchto disciplínách museli žáci projevit nejen své sportovní dovednosti, ale především i kolektivního ducha, což se jim ve většině případů dařilo skvěle a podávali výborné výkony.

  Ve středu 27. 6. 2018 se pak do svého sportovního soupeření pustili žáci 1. – 4. třídy. Narozdíl od starších spolužáků měli tito sportovci připravené tradiční atletické disciplíny, tedy běh na 50 m, překážkový běh na 50 m, hod míčkem, vytrvalostní běh, skok z místa a hod na cíl. Zde se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. O medaile závodili zvlášť chlapci a dívky z 1. a 2. třídy a chlapci a dívky ze 3. a 4.třídy. Přestože jsou tyto děti vzrůstu ještě malého, prokázaly, že mají velké sportovní srdce a daly do svého zápolení všechen um i síly.

  Školní olympijské hry zakončili pak všichni společně týž den při slavnostním vyhlášení vítězů a závěrečném ceremoniálu.

  Vzhledem k tomu, že i počasí stálo na naší straně, užili jsme si všichni společně příjemné dva dny plné sportu a dobré nálady.

 • Jarní sběr starého papíru

  Sber_papiru_jaro_2018.docx​​​​​​​

 • Ohlasy žáků na projekt EDISON

  Ohlasy žáků na projekt EDISON

  PROJEKT EDISON (ve spolupráci s AIESEC)

  11. – 15. 6. 2018

   

  Ohlasy dětí:

   

  Minulý týden nás navštívili 3 studenti. Anastasia z Ruska, Elizabeth z Kanady a Daniel z Brazilie. Například v hodinách angličtiny, zeměpisu a ruštiny si pro nás připravili prezentace o daných zemích, ve kterých žijí. Ve čtvrtek dopoledne se konala tzv. Global village, kde nám nabídli sladkosti z jejich země. Tento týden byl pro nás všechny velice zajímavý a určitě to byla skvělá zkušenost jak pro učitele, tak i pro nás žáky.

  (Amálka 9. ročník)

   

  Projekt Edison se mně osobně líbil, protože jsem si zatancoval s Nastyou, s Danielem jsem si zahrál hry a Elizabeth nám vyprávěla o Kanadě.

  (Bertík 4. ročník)

   

  Byl to pro mě moc velký zážitek, že se dostali až na naši školu. Bylo to úžasné, užila jsem si s nimi každou hodinu. Zjistila jsem, že je každý jiný. Nejvíce se mi líbilo, že jsme byli celá třída pohromadě se stážisty.

  (Sabina 4. ročník)

   

  Moc se mi líbilo, že k nám přijeli. Bylo to nejkrásnější pro školu i pro mne.

  (Lucka 4. ročník)

   

  Nejvíce se mi líbila GLOBAL VILLAGE. Bylo to opravdu dobré jídlo. Jinak to bylo zajímavé celé. Každý stážista měl prezentaci o své zemi. O Brazílii, Kanadě a o Rusku. S Nastyou jsme dělali palačinky. Také jsme si užili v zámeckém parku Loučeň, kde jsme běhali v bludištích a učili jsme se od stážistů anglická slovíčka. Budu doufat, že přijedou i příští rok.

  (Terezka 4. ročník)

   

           Týden uběhl jako voda a my jsme moc rádi, že se dětem líbil. Určitě si procvičily angličtinu a dozvěděly se hodně nového o jiných zemích, kulturách a zvycích. Také umíme poděkovat ve třech dalších jazycích:

   

  Obrigada, Daniel.

  Cпасибa, Nastya.

  Thank you, Elizabeth.

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a mateřská škola Loučeň
  Ke Škole 381
  289 37 Loučeň
 • kancelář: telefon 325585310
  ředitel školy: Mgr. Zdeněk Kubálek
  mobil: 739572053
  zástupce ředitele: Mgr. Iveta Tomanová
  mobil: 731449119

Fotogalerie