• Volná pracovní pozice

  ZŠ a MŠ Loučeň hledá asistenta pedagoga:

  Nabízíme:

  • poloviční úvazek u žáka ve 3. ročníku
  • mladý kolektiv AP a třídních učitelů
  • příspěvek na obědy 

  Požadujeme:

  • odborná kvalifikace
  • dosavadní praxe výhodou
  • kladný vztah k dětem
 • Gymnastika a sportovní hry

  Lektorky gymnastiky a sportovních her informují, že v pátek 6.1.2023 se tyto aktivity nekonají.

 • Vánoční koncert - 19.12.2022

 • Okresní kolo ve florbalu starší žáci

  Dne 29. 11. 2022 se náš tým ve složení Filip Otta, Matěj Rudzan, Petr Hájek, Dominik Kalián, Matěj Průša, Jan Břečka, Martin Matoušek, Albert Sloup, Jakub Šulc, Antonín Fišar a Ondřej Hájek zúčastnil okresního kola ve florbalu, který se konal na zimním stadionu v Nymburce. Naši žáci předvedli skvělý výkon a k boji o medaile jim chybělo především štěstí. V celkovém pořadí se chlapci umístili na děleném 5. – 8. místě. Podlehli až v semifinále po nájezdech týmu z EKO gymnázia z Poděbrad. Všem patří velké díky za vzornou reprezentaci a skvělý výkon.

  Vosejpková

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Okresní kolo základních škol ve florbale v Nymburce

  Dne 5.12. 2022 se uskutečnil podzimní turnaj ve florbale III.kategorie ( žáci 6. - 7.tříd ) na zimním stadionu v Nymburce. Turnaje se zúčastnilo 13 základních škol okresu Nymburk. Naše družstvo se utkalo s nejlepšími týmy ve skupině a nakonec skončilo na 9. - 12. místě. Školu reprezentovali: Cee Jiří, Ježek Vojta, Matys Josef, Matyáš Vecko ze 7.A, Folbrecht František, Hryzlík František, Maty Ivo Vitmajer ze 7.B a Hrnčíř David a Hukal Matyáš ze 6.třídy. Všem děkuji za skvělou reprezentaci školy.  

  Mgr. Adamkovičová Lýdie

 • Projektový den - Vánoce

  Projektový den Vánoce proběhl v úterý 6.12.2022 formou vánočních dílniček pod vedením pedagoga a žáků 9. ročníku. Garant projektového dne paní uč. Mgr. M. Musilová po dohodě s ostatními učiteli vytvořila tyto dílny:

  Zdobení perníčků, Keramika, Svícen z přírodnin, Ozdoba - Anděl, Vánoční přání, Skleněná lucerna, Velká papírová hvězda, Ozdoba na stromeček.

  Žáci 6. - 8. ročníku navštívili Annaberg - Buchholz v Německu.

 • Mikuláš na škole

  Mikulášskou nadílku jsme letos zacílili na děti v MŠ a žáky I. stupně. 

 • Vánoční koncert

  Vánoční koncert

  Vážení rodiče,

  ZŠ a MŠ Loučeň vás srdečně zve na tradiční Vánoční koncert žáků naší školy, který se koná v pondělí 19.12.2022 v KD Loučeň od 17.00hod. Vánoční atmosféru vám zpříjemníme možností ochutnat cukroví z vlastních dílen či se něčeho dobrého napít.

  Vanocni_koncert_2022.pdf

   

 • Přerušení provozu - změna

  Vážení rodiče,

  po několikaúrovňové analýze, včetně vašeho požadavku, jsem s konečnou platností učinil změnu a provoz organizačníc jednotek před vánočními prázdninami stanovil takto:

  21. a 22.12.2022:

  MŠ - v provozu

  (rodiče závazně nahlásí vedoucí učitelce svůj zájem o službu)

  ZŠ - volné dny ředitele školy

  ŠD - v provozu

  (rodiče závazně nahlásí vedoucí vychovatelce svůj zájem o službu)

  ŠJ - v provozu

   

  Závazné přihlášení znamená, že váš případný zájem bude učiněn zodpovědně, aby se opět nestalo, že počet nahlášených vašich dětí pak následně zdaleka neodpovídal skutečnosti. Škola musí efektivně a hospodárně zajistit na tyto dny personální pokrytí a tepelnou pohodu. 

  Od 23.12.2022 do 2.1.2023 bude provoz všech organizačních jednotek přerušen. Provoz bude zahájen v úterý 3.1.2023.

   

 • Přerušení provozu

  Vážení rodiče,

  na dny 21. a 22.12.2022 (středa, čtvrtek) jsou po dohodě se zřizovatelem vyhlášeny volné dny ředitele školy - provoz všech organizačních jednotek je přerušen. Od pátku 23.12. začínají vánoční prázdniny. Po Novém roce bude provoz zahájen 3.1.2023.

 • Termín třídních schůzek

  Vážení rodiče,

  připomínám termín třídních schůzek za I. čtvrtletí školního roku 2022-2023, a to 22.11.2022 od 17 hodin. Od 16.30 proběhne schůzka třídních důvěrníků.

 • Posunutí termínu

  Vážení rodiče,

  vzhledem k prosbě některých z vás prodlužuji období podzimního sběru papíru do 25.11.2022. 

 • Přeušení provozu

  Vážení rodiče,

  na den 18.11.2022 (pátek) je po dohodě se zřizovatelem vyhlášen volný den ředitele školy - provoz všech organizačních jednotek je přerušen.

 • Zrušení kroužků

  V pátek 4.11.2022 se ruší obě skupiny sportovních her a gymnastiky.

 • Sběr starého papíru

  Základní škola a mateřská škola Loučeň vyhlašuje podzimní sběr starého papíru. Roztříděný papír – noviny, časopisy, knihy, ne karton - můžete odkládat ve dvoře školy u zásobníku na uhlí (ležatá hnědá plechová vrata). Hmotnost papíru a třídu nahlaste třídnímu učiteli. Nejlepší žáci i třídní kolektivy obdrží odměnu. Akce proběhne od 24.10. do 11.11.2022.

 • Přespolní běh

  Přespolní běh

  Okresní kolo přespolního běhu

  V pondělí 10. 10. 2022 se žáci druhého stupně zúčastnili okresního kola přespolního běhu. Mladší i starší žákyně čekala trasa 1500 m, mladší žáky 2000 m a nejstarší žáci absolvovali trasu ve vzdálenosti 3000 m. O výsledku rozhodly časy 4 nejrychlejších reprezentantů z každé kategorie. Nejlépe z naší školy dopadli nejstarší žáci, kteří vybojovali 8. místo ze 17 týmů. Starší děvčata se umístila jen o příčku níž, a to na krásném 9. místě. V mladších kategoriích naši žáci a žákyně obsadili 12. (dívky) a 13. (chlapci) místo. Všem účastníkům moc děkujeme! Sportu zdar!

  Vosejpková, Musilová B.

 • Exkurze Temelín

  Exkurze do Jaderné elektrárny Temelín

       V úterý 4.10. 2022 se žáci 9.A, 9.B a někteří žáci 8.ročníku zúčastnili unikátní exkurze do Jaderné elektrárny Temelín.

       I když cesta do elektrárny nebyla z nejkratších, přesto cíl cesty za to opravdu stál. V Infocentru Jaderné elektrárny Temelín byl pro žáky připraven velmi zajímavý a poutavý program.

       Infocentrum se nachází v prostorách zámečku Vysoký Hrádek. Zde byla umístěna velká interaktivní technická expozice věnovaná jaderné energetice a fyzice. Po shlédnutí expozice jsme se přesunuli do sálu, kde nám byl promítnut asi 8minutový úvodní dokument o elektrárně. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o tom, jak elektrárna funguje, jaký má vliv na životní prostředí, jak se nakládá s jaderným odpadem, jaké jsou nároky na  zaměstnance a případné uchazeče o zaměstnání v jaderné elektrárně.

       Pomocí moderní zobrazovací techniky (sada pro virtuální realitu) se každý žák přenesl přímo do vnitřních prostor jaderné elektrárny, dokonce jsme s dronem létali nad chladící věží.

       Z exkurze jsme odjížděli obohaceni o mnoho informací a nezapomenutelný zážitek z provozu elektrárny. Zároveň jsme pyšní na to, že ve studijním programu JE Temelín studuje bývalá žákyně ZŠ a MŠ Loučeň.

 • Branný den

   

  Branný den se již tradičně odehrává v prvních týdnech školního roku a měl by prověřit fyzickou zdatnost a pohotovost žáků. Tradiční disciplíny zahrnují i znalosti z dopravní výchovy či zásad první pomoci.

  Žáci 1. stupně plnili úkoly branného dne ve středu 5. října, o den později pak svou kondici prověřili žáci 2. stupně. K branným disciplínám letos přibyla ještě napínavá hra, jejíž řešení bylo vázáno na splnění jednotlivých úkolů. Na několika stanovištích plnily děti úkoly pod vedením žáků z devátého ročníku a s dohledem pedagogů.

  Trasa vede mimo silnice a je vždy vyznačena barevnými fáborky. Délka trasy pro oba stupně se samozřejmě liší. Děti absolvují trasu v několikačlenných hlídkách, které jsou složené ze žáků různých ročníků. Mají tak příležitost se navzájem poznat a vyzkoušet si týmovou práci přesahující rámec jedné třídy, Pro první stupeň jsme letos vyzkoušeli ještě širší rámec – každá hlídka dostala ještě svého „patrona“ z 9. třídy. Deváťáci měli za úkol doprovázet menší děti, dohlížet na jejich bezpečný pohyb po vyznačené trase a především povzbuzovat týmového ducha a eliminovat jakékoli náznaky špatného chování ke slabším či pomalejším dětem. Tento postup se podle našeho názoru osvědčil. Kladně ho hodnotili i žáci 9. ročníku, kteří byli mnohdy překvapeni znalostmi a dovednostmi malých spolužáků, se kterými se ve škole příliš nepotkávají.

  Všichni prošli branným závodem s plným nasazením a bez zranění, energie dětem stačila ještě na společné míčové hry na školním hřišti. Přálo nám i počasí, takže věříme, že branný den splnil svůj účel a proběhl ke spokojenosti všech zúčastněných.

   

  Marie Maršíková, Hana Sassmannová

 • Zeměpisná exkurze

  TURISTICKÁ EXKURZE SE ZEMĚPISEM (BAKOV N/JIZEROU – MLADÁ BOLESLAV(

  Dne 15.9 2022 se vypravili žáci devátých tříd na turistickou exkurzi z Bakova nad Jizerou do Mladé Boleslavi. Na začátku ještě chceme poděkovat paní učitelce Adamkovičové a paní učitelce Vosejpkové, které pro nás výpravu zorganizovaly.

  Sešli jsme se v Nymburce na nádraží, kde si každý koupil lístek. Vlak nás dovezl na zastávku do Bakova nad Jizerou a od té chvíle jsme už museli šlapat sami. Ale nejen to. Zaznamenávali jsme si celou cestu pečlivě do mapy. Cesta vedla kolem zříceniny hradu Zvířetice, kde jsme započali náš lov pokladů geocachingu. Pár odvážným členům výpravy se zde podařilo najít naši první kešku. Poté jsme hrdinně překročili most přes řeku Jizeru, podél níž jsme došli až do Josefova Dolu. Tam jsme si udělali malou zastávku u tamějšího zámku a pokračovali jsme přes Debř až do Michalovic, kde nás chytla menší přeprška. Při prozkoumávání Michalovické zříceniny jsme narazili na náš druhý geocachingový úlovek, ukrytý v krmítku pro ptáčky. Cesta nás poté dovedla přes Rožatov až do Mladé Boleslavi k Bondy centru, kde náš výlet skončil. I přes trochu zamračené počasí jsme si výlet velmi užili. Bylo to pro nás všechny velké dobrodružství! 

  Tereza Jandová 9.A

  DenisaŠmídová 9.B

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a mateřská škola Loučeň
  Ke Škole 381
  289 37 Loučeň
 • kancelář: telefon 325585310
  ředitel školy: Mgr. Zdeněk Kubálek
  mobil: 739572053
  zástupce ředitele: Mgr. Iveta Tomanová
  mobil: 731449119

Fotogalerie