• Zahájení školního roku

  Zahájení školního roku

  Do 1. ročníku školního roku 2018-2019 nastoupilo 30 žáků. Třídní učitelkou je Mgr. Lenka Mikolášová. Nové žáčky přivítal zástupce obce - pan starosta Bohumil Vinš.

 • Jazykový zájezd

  Naše škola pořádá již popáté jazykový zájezd do Velké Británie. Tentokrát se těšíme do Anglie, konkrétně do Londýna, Oxfordu a do Walesu, kde se podíváme do hor i k moři.

  Bližší informace u paní učitelky Součkové

 • Nový školní rok

  Slavnostní zahájení nového školního roku 2018-2019 proběhne v pondělí 3. září 2018 v 7.30 hod. před hlavním vstupem do budovy školy.

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Školní olympiáda

  Školní olympiáda

  Je již mnohaletou tradicí, že v posledním týdnu školního roku zaplane u naší školy symbolický olympijský oheň a zavlaje „olympijská vlajka“. Stejně tomu bylo i letos. Poprvé však zůstala vyvěšena déle než jeden den.

  V minulých letech soutěžili všichni žáci během jednoho dne v tradičním atletickém víceboji. Letos poprvé jsme se rozhodli hry obohatit o další disciplíny a prodloužit jejich trvání na dva soutěžní dny.

  V pondělí 25. 6. 2018 se po slavnostním zahájení pustily do sportovního zápolení první dvě kategorie, a to žáci 5. a 6. a žáci 7. a 8. ročníku. Smíšená šestičlenná družstva soutěžila v malé kopané, přehazované, ringu, štafetovém běhu, štafetové skoku z místa a hodu na cíl. Ve všech těchto disciplínách museli žáci projevit nejen své sportovní dovednosti, ale především i kolektivního ducha, což se jim ve většině případů dařilo skvěle a podávali výborné výkony.

  Ve středu 27. 6. 2018 se pak do svého sportovního soupeření pustili žáci 1. – 4. třídy. Narozdíl od starších spolužáků měli tito sportovci připravené tradiční atletické disciplíny, tedy běh na 50 m, překážkový běh na 50 m, hod míčkem, vytrvalostní běh, skok z místa a hod na cíl. Zde se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. O medaile závodili zvlášť chlapci a dívky z 1. a 2. třídy a chlapci a dívky ze 3. a 4.třídy. Přestože jsou tyto děti vzrůstu ještě malého, prokázaly, že mají velké sportovní srdce a daly do svého zápolení všechen um i síly.

  Školní olympijské hry zakončili pak všichni společně týž den při slavnostním vyhlášení vítězů a závěrečném ceremoniálu.

  Vzhledem k tomu, že i počasí stálo na naší straně, užili jsme si všichni společně příjemné dva dny plné sportu a dobré nálady.

 • Jarní sběr starého papíru

  Sber_papiru_jaro_2018.docx​​​​​​​

 • Ohlasy žáků na projekt EDISON

  Ohlasy žáků na projekt EDISON

  PROJEKT EDISON (ve spolupráci s AIESEC)

  11. – 15. 6. 2018

   

  Ohlasy dětí:

   

  Minulý týden nás navštívili 3 studenti. Anastasia z Ruska, Elizabeth z Kanady a Daniel z Brazilie. Například v hodinách angličtiny, zeměpisu a ruštiny si pro nás připravili prezentace o daných zemích, ve kterých žijí. Ve čtvrtek dopoledne se konala tzv. Global village, kde nám nabídli sladkosti z jejich země. Tento týden byl pro nás všechny velice zajímavý a určitě to byla skvělá zkušenost jak pro učitele, tak i pro nás žáky.

  (Amálka 9. ročník)

   

  Projekt Edison se mně osobně líbil, protože jsem si zatancoval s Nastyou, s Danielem jsem si zahrál hry a Elizabeth nám vyprávěla o Kanadě.

  (Bertík 4. ročník)

   

  Byl to pro mě moc velký zážitek, že se dostali až na naši školu. Bylo to úžasné, užila jsem si s nimi každou hodinu. Zjistila jsem, že je každý jiný. Nejvíce se mi líbilo, že jsme byli celá třída pohromadě se stážisty.

  (Sabina 4. ročník)

   

  Moc se mi líbilo, že k nám přijeli. Bylo to nejkrásnější pro školu i pro mne.

  (Lucka 4. ročník)

   

  Nejvíce se mi líbila GLOBAL VILLAGE. Bylo to opravdu dobré jídlo. Jinak to bylo zajímavé celé. Každý stážista měl prezentaci o své zemi. O Brazílii, Kanadě a o Rusku. S Nastyou jsme dělali palačinky. Také jsme si užili v zámeckém parku Loučeň, kde jsme běhali v bludištích a učili jsme se od stážistů anglická slovíčka. Budu doufat, že přijedou i příští rok.

  (Terezka 4. ročník)

   

           Týden uběhl jako voda a my jsme moc rádi, že se dětem líbil. Určitě si procvičily angličtinu a dozvěděly se hodně nového o jiných zemích, kulturách a zvycích. Také umíme poděkovat ve třech dalších jazycích:

   

  Obrigada, Daniel.

  Cпасибa, Nastya.

  Thank you, Elizabeth.

 • Úřední hodiny o hlavních prázdninách

 • Provoz o hlavních prázdninách

  Ředitel školy po dohodě se zřizovatelem stanovil provoz všech organizačních jednotek ZŠ a MŠ Loučeň             o hlavních prázdninách školního roku 2017-2018 následovně (odkaz níže).

  Provoz_o_hlavnich_prazdninach_2018.docx​​​​​​​

 • Dopravní soutěž - krajské kolo

  Ve  středu 6. června 2018  se  družstvo  našich  žáků zúčastnilo krajského kola  v dopravní soutěži mladých cyklistů. Na soutěž jsme se přepravovali svozovým autobusem, který nás vyzvedl na Loučeni v 8.25 hod. Celá krajská soutěž probíhala v krásném prostředí Areálu Vodního světa Kolín. Občerstvení zajišťoval pořadatel.

         Družstvo ve složení Jakub Steinberger, Jan Černý, Jheinmy Strnadová, Veronika Novotná absolvovalo         5 disciplín: jízdu na dětském dopravním hřišti, jízdu zručnosti, testy z pravidel silničního provozu, první pomoc, 

  práci s mapou. Po sečtení všech trestných bodů naše škola obsadila v krajské soutěži krásné 7. místo.

          Všem  zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  L.Krpata

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Suplování byla aktualizována
 • Škola v přírodě

  Škola v přírodě

  V týdnu od 28. 5. do 1. 6. 2018 se žáci 3., 4. a 5. ročníku zúčastnili jako každoročně školy v přírodě. Tento rok se konala v nádherné přírodě šumavského národního parku, konkrétně v Železné Rudě. Krásné počasí nás vybízelo každý den k pěším túrám a vycházkám.

   V úterý vyrazili všichni žáci na 3,5km vzdálenou rozhlednu Pancíř, kde se odměnili úchvatným výhledem do místního okolí. Jelikož nám 7 km v úterý bylo málo, vyrazili jsme ve středu na 15 ti kilometrový celodenní výlet po blízkých jezerech – navštívili jsme Čertovo i Černé jezero a nechali se okouzlit nádhernou šumavskou krajinou.

  Ve čtvrtek jsme zavítali do nedalekého centra Železné Rudy, kde jsme navštívili mimo jiné i místní muzeum. Při zpáteční cestě domů jsme se zastavili v německých sklárnách, které nás také nadchly a ze kterých si každý žák odvezl upomínku v podobě skleněné ozdoby.

  Letošní škola v přírodě byla nabita spoustou skvělých míst i zážitků a  učitelé i žáci na ni budou ještě dlouho s úsměvem vzpomínat.

 • Projekt Edison

  Projekt Edison

   

  (Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.)

   

  V týdnu od 11. do 15. června 2018 se naše škola ve spolupráci  se studentskou organizací AIESEC zúčastní projektu Edison. Do naší školy přijedou 3 zahraniční studenti: Daniel z Brazílie, Nastya z Ruska a Elizabeth z Kanady. Budou se s dětmi  účastnit výuky, seznámí je se svou zemí, zvyky a možná uvaří i něco dobrého. A co je nejdůležitější, budou s dětmi komunikovat  pouze v anglickém jazyce. Ubytováni budou v hostitelských rodinách, takže někteří žáci budou mít možnost  procvičit si angličtinu opravdu důkladně. Už se moc těšíme.

   

  Mgr. Dagmar Kubová

 • Zápis do MŠ

  Výsledky přijímacího řízení do MŠ Loučeň pro školní rok 2018/2019 jsou uveřejněny v následujícím odkazu.

  Vysledek_prijimaciho_rizeni_MS_2018.docx

 • McDonald's Cup

  V pátek 11.5.2018 se zúčastnili žáci 1. - 5. třídy okresního kola McDonald's Cupu 2018.

  Do Poděbrad se sjelo na turnaj 6 základních škol ( ZŠ a MŠ Loučeň, ZŠ JAK Lysá nad Labem, 

  ZŠ TGM Poděbrady, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ RAF Nymburk, ZŠ Juventa Milovice). Naše dvě družstva      ( mladší a starší žáci) obsadila 4. místa. Za reprezentaci školy děkujeme.        L.Krpata

 • Den Země

  Den Země

  Den Země

  Dne 7.5. 2018 se na naší škole uskutečnil pravidelný projektový den Den Země tentokrát s tématem Historie naší planety. Na přípravě projektového dne se aktivně podíleli žáci 9. ročníku. Ostatní žáci byli rozděleni na 1. – 4. ročníky a 5.- 8. ročníky. Každá věková kategorie měla vlastní program. Mladší děti nejprve zhlédly slavný český film Cesta do pravěku a pak se vydaly s třídními učiteli do přírody plnit úkoly, které s filmem, a obecně s prehistorií Země, souvisely.

  Starší žáci byli rozděleni do hlídek po 4 žácích, napříč třídami, aby byly soutěžící skupiny vyrovnané. Startovalo celkem 19 hlídek v intervalu 5 min. a start trati byl na školním hřišti.  Na trati žáci strávili asi 2 hodiny a cestou navštívili 6 stanovišť věnovaných různým etapám historie planety a lidstva (Vznik planety, Druhohory, První lidé, Člověk vyspělý, První civilizace a Doby moderní). Na stanovištích žáci pod dozorem vyučujících a také asistentů z 9.třídy, plnili různé vědomostní i obratnostní úkoly, vztahující se k uvedené epoše. K bodům, získaným na stanovištích, mohli získat další body za doplňkové úkoly, které mohli plnit buď před startem, nebo naopak po dokončení trati. Sladkými odměnami bylo při vyhodnocení projektového dne odměněno 5 týmů, které dosáhly největší bodového zisku.

  Projektový den se díky krásnému počasí a pečlivé přípravě opravdu vydařil.

 • Jarní sběr papíru

  ZŠ a MŠ Loučeň vyhlašuje jarní sběr starého papíru, a to v období od 14.5. do 1.6.2018. Průběh a podmínky sběrové akce jsou stejné jako v minulých letech.

 • Dopravní soutěž

  Ve středu 2. května 2018 proběhlo v Nymburce okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Naši školu reprezentovala dvě čtyřčlenná družstva v 1. a 2.  kategorii.

        Družstvo v 1. kategorii bylo složeno ze žáků 5. ročníku ( Alžběta Sloupová, Valérie Bížová, Martin Rejzek, Jakub Najman. Umístilo se na 9. místě. 

         Družstvo v 2. kategorii ve složení Veronika Novotná, Jheinmy Strnadová ( 7.ročník) a Jakub Steinberger, Jan Černý (9. ročník), obsadilo 1. místo a postoupilo do krajského kola, které se uskuteční 6.a 7. června 2018 v Areálu Vodního světa Kolín.

          Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

                                                                                                                                                                                                 L. Krpata

 • McDonald's Cup

  Okrskové kolo fotbalové soutěže se uskutečnilo 2.5.2018 na fotbalovém hřišti TJ Křinec. Mladší i starší žáci naší školy obsadili první místa a postupují do okresního kola, které proběhne 11.5.2018 v Poděbradech. 

 • Výsledky přijímacího řízení do 1. roč.

  Výsledky přijímacího řízení všech dětí, které se dostavily k zápisu do 1. ročníku ZŠ a MŠ Loučeň pro školní rok 2018-2019, najdete v odkazu (viz níže).

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a mateřská škola Loučeň
  Ke Škole 381
  289 37 Loučeň
 • kancelář: telefon 325585310
  ředitel školy: Mgr. Zdeněk Kubálek
  mobil: 739572053
  zástupce ředitele: Mgr. Iveta Tomanová
  mobil: 731449119

Fotogalerie