• Slavnostní ukončení školního roku 2021-2022

  Rozloučení s žáky 9. ročníku školního roku 2021-2022 proběhlo v Kulturním domě na Loučeni ve středu 29.6.2022 proložené vystoupeními mladších žáků. 

 • Sportovní dny

  Ve dnech 27.a 28. června se na naší škole uskutečnily sportovní dny, které se nesly v duchu řeckých olympijských her. V úvodu obou dnů proběhl zahajovací ceremoniál. Ten započal slavnostním průvodem jednotlivých států, které si třídy vybraly a vyrobily si vlajku zúčastněné země.. Poté následovalo zapálení olympijského ohně, sliby závodníků, trenérů a rozhodčích. Oba dny byly zakončeny vyhlášením nejlepších sportovců z každého ročníku.

  V pondělí mezi sebou závodili žáci druhého stupně a páté třídy. Kromě běžných atletických disciplín, zde probíhaly i doplňkové aktivity, jako přehazovaná, či přetahování lanem. Třešničkou na dortu byla návštěva zástupců Basketbalové akadamie Nymburk. Ukázali nám nejen svoje basketbalové dovednosti, ale také si pro nás připravili různé hry. Nechyběla ani autogramiáda a focení. Ještě před samotným vyhlášením vítězů proběhly závody štafet, ve kterých mezi sebou závodili zástupci jednotlivých ročníků. K výhře gratulujeme 5. třídě a 8. B.  Nejlepší sportovkyní celého dne byla Marťa Ježková z 8.A a mezi chlapci dominoval Filip Otta ze 7. třídy.

  V úterý patřil den žákům  prvního stupně a pro některé z nich to byly vůbec první závody, kterých se zúčastnili. Stejně jako v pondělí byly pro žáky kromě běžných disciplín připraveny i aktivity doplňkové. Mezi ně patřila přehazovaná, skákání v pytlích a přetahování lana. Právě poslední dvě zmíněné měly u žáků velký úspěch.  V závěru dne se uskutečnily závody štafet. K výhře gratulujeme 2. a 4. třídě. Před oceněním nejlepších sportovců jsme si všichni společně zatancovali "šmoulí makarenu". Nejlepší sportovkyní úterního klání byla Pepina Ropková ze 4.třídy a nejlepším sportovcem byl její spolužák František Ruprecht.

  Oba dny se nesly v pohodové atmosféře, za což patří velký dík všem zúčastněným. Speciálně bychom rády poděkovaly žákům 9. třídy za skvělou organizaci, pozitivní energii a perfektní přípravu obou dnů. PS. kostýmy byly BOŽSKÉ!

  Vosejpková, Adamkovičová

 • Rozlučka s žáky 9. ročníku

  Vážení rodiče,

  ZŠ a MŠ Loučeň Vás srdečně zve na slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku, které se koná ve středu 29.6.2022 od 17 hod. v KD Loučeň.

  Plakat_2022.docx

 • Jarní sběr starého papíru

  V pátek 17.6.2022 proběhlo vyhodnocení jarního sběru starého papíru. Nejlepší kolektivy a jedinci byli odměněni "sladkými" cenami. Poděkování patří všem, kteří přispěli svými nasbíranými kilogramy k ochraně lesů, dále pak p. Ing. Brzákovi a M. Veckovi.

  Výsledky najdete pod následujícím odkazem:

  Sber_papiru_jaro_2022.docx​​​​​​​

 • Turnaj v discgolfu

  Turnaj v discgolfu

  Dne 16.6.2022 se uskutečnil turnaj v Discgolfu v Poděbradech u vodárny.

  Turnaj byl určen pro žáky 6.-9. tříd základních škol. Závod se uskutečnil podruhé v České republice, ale poprvé pro základní školy.

  Na to, že to byl náš první závod, tak jsme dopadli velice slušně. V jednotlivcích se Filip Otta umístil na prvním místě, na místě druhém se umístili Natálie Karlasová a František Vlk. Denisa Šmídová obsadila místo třetí.

  Naše škola se celkově umístila na druhém místě z devíti zúčastněných týmů. Z tohoto překvapivého úspěchu jsme měli všichni velkou radost, jelikož to pro nás všechny bylo první setkání s Discgolfem .

  Přálo nám nejen štěstí ale i počasí.

  Těšíme se na další příležitost získat nové zkušenosti a dovednosti v tomto rozvíjejícím se a čím dál tím víc oblíbenějším sportu.

  Naši školu reprezentovali tito žáci: František Vlk, Matěj Rudzan, Sebastian Almasi, Filip Otta, David Jára, Karolína Andělová, Eliška Říhová, Antonín Fišar, Ondra Hájek, Natálie Karlasová, Denisa Šmídová, Kačka Maršíková, Bára Vítová, Šárka Holanová, Marťa Ježková a Daniel Horyna.

   

  Napsali: František Vlk a Antonín Fišar

 • Úprava cen stravného

  Vážení strávníci,

  od 1.9.2022 dochází ke zmeně výše stravného. Nové ceny naleznete v přiložené příloze.

  Ceny_stravneho_od_1.9.2022.docx

 • Zvláštní zápis pro cizince

  Zápis do MŠ pro školní rok 2022-2023 (povinné předškolní vzdělávání):

  • termín zápisu - 8.6.2022 od 14 do 14.30 hod. 
  • týká se dětí narozených od 1.9.2016 do 31.8.2017
  • pobyt dítěte na území spádové školy (Loučeň, Patřín, Studce, Studečky)
  • zákonný zástupce přinese s sebou kopii rodného listu a Přihlášku k přijetí do MŠ (viz níže)

            Prihlaska_ditete.pdf

  • Pro školní rok 2022-2023 můžeme přijmout celkem dětí: 0
  • Kritéria přijetí:
  1. místo pobytu ve školském obvodu (starší má přednost před mladším)
  2. místo pobytu mimo školský obvod (starší má přednost před mladším)

   

  Zápis do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2022-2023 (povinná školní docházka):

  • termín zápisu - 8.6.2022 od 14 do 14.30 hod. 
  • týká se žáků narozených od 1.9.2015 do 31.8.2016
  • pobyt dítěte na území spádové školy (Loučeň, Patřín, Studce, Studečky)
  • zákonný zástupce přinese s sebou kopii rodného listu a Žádost o přijetí (viz níže)

            Zadost_zakon_zast_o_prijeti_k_zakl_vzdelavani(1).docx

  • Pro školní rok 2022-2023 můžeme přijmout celkem dětí: 0
  • Kritéria přijetí:
  1. místo pobytu ve školském obvodu 
  2. místo pobytu mimo školský obvod 

   

 • Minifotbal

  Minifotbal

  Dne 13.5.2022 se uskutečnil turnaj v minifotbalu v Nymburce, kde si naši fotbalisté poměřili síly s ostatními týmy na okrese. Turnaj byl určen žákům 8. a 9. tříd.

  Ze 14 zúčastněných týmů naši chlapci obsadili skvělé 8. místo. Z malých škol  byli nejlepší, před námi se umístili jen týmy velkých škol.

  Tímto bych chtěla chlapcům poděkovat a doufám, že si dobře zahráli a užili si páteční den i jinak než ve školních lavicích.

  Naši školu reprezentovali tito žáci: Šifta Tonda, Daněk Štěpán, Král Maty, Rejzek Martin z 9.třídy, Průša Matěj a Hájek Petr z 8.A a z 8.B to byli: Šulc Kuba, Šťovíček Erik, Hájek Ondra.

  Těším se na další sportovní zážitky a turnaje.

  Adamkovičová Lýdie

 • Pracovní pozice

  Základní škola a mateřská škola Loučeň hledá vhodné kandidáty na  pracovní pozici:

   

  Asistent/ka/ pedagoga na ZŠ

  Požadujeme:

  • Odborná kvalifikace
  • Kladný vztah k dětem

  Nabízíme:

  • Úvazek 0,5
  • Příjemný kolektiv
  • Nástup 1.9.2022
  • Pracovní poměr na dobu určitou - do 31.8.2023

  V případě zájmu pište na mail: kubalek@zs-loucen.cz, nebo volejte na mobil: 739572053.

 • Zápis do MŠ

  Vážení rodiče,

  výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání v MŠ Loučeň pro školní rok 2022-2023 naleznete pod následujícím odkazem:

  Vysledky_prijimaciho_rizeni_do_MS_2022(1).docx​​​​​​​

 • Třídní schůzka

  Vážení rodiče,

  dovoluji si Vás pozvat na schůzku rodičů budoucích prvňáčků, která se koná v úterý 24.5.2022 v 16 hod. v učebně č. 77.

                                                                                                                         Mgr. Lenka Mikolášová

 • Provoz o hlavních prázdninách

  Vážení rodiče,

  provoz všech organizačních jednotek o hlavních prázdninách bude následující:

  Provoz_o_hlavnich_prazdninach_2021-2022.docx​​​​​​​

 • Pohár rozhlasu

  Pohár rozhlasu

  Pohár rozhlasu

  Ve dnech 9. a 10. května se žáci druhého stupně zúčastnili Poháru rozhlasu, který se konal na atletickém stadionu v Nymburce. Již tradičně se jednalo o soutěž družstev. O výsledku rozhodoval součet všech bodů, které žáci získávali v jednotlivých disciplínách. V mladších žákyních (6. a 7. třída) se jednalo o disciplíny: běh na 60 a 600m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafeta. Mladší žáci měli disciplíny téměř totožné, s výjimkou vytrvalostního běhu, který se běžel na vzdálenost 1000 m. Pondělního závodu se účastnilo 17 škol a naši žáci vybojovali 13. (chlapci) a 15. (dívky) místo. Za zmínku však stojí některé individuální výsledky, a to krásné 2. místo, jež vybojoval Filip Otta v hodu kriketovým míčkem, 4. místo Matěje Rudzana ve skoku vysokém a v celkovém pořadí ze všech 281 závodníků se Sofie Čudová umístila na 11. pozici. Poděkování samozřejmě patří i ostatním závodníkům. Starší žákyně soutěžily v disciplínách: běh na 60 a 800m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta. U starších se opět lišila jen vzdálenost vytrvalosti, která činila 1500 m. Do soutěže se přihlásilo 16 škol, a ta naše vybojovala 7. (chlapci) a 9. (dívky) místo. Zde bychom rády zdůraznily výkony Jirky Kudyvejse ve vrhu koulí, kde vybojoval 2. místo, Martiny Ježkové, která při běhu na 800 m obsadila krásné 3. místo a v neposlední řadě 2. místo ve štafetě žáků ve složení Šifta, Sloup, Šulc a Daněk. Děkujeme všem sportovcům za skvělou reprezentaci školy. Atletice ZDAR!

  Vosejpková, Adamkovičová

 • Navýšení poplatku za školské služby

  Vážení rodiče,

  s předstihem Vás informuji, že v souvislosti s výrazným nárůstem neinvestičních výdajů (elektrická energie, voda, topení, hygienické a úklidové prostředky,..) se od 1.9.2022 zvyšuje měsíční poplatek za služby ve školní družině na částku 150,- Kč.

 • Sběr papíru

  Jarní sběr starého papíru

   

  Základní škola a mateřská škola Loučeň vyhlašuje jarní sběr starého papíru. Roztříděný papír – noviny, časopisy, knihy, ne karton - můžete odkládat ve dvoře školy u zásobníku na uhlí (hnědá plechová vrata). Hmotnost papíru a třídu nahlaste třídnímu učiteli. Nejlepší žáci i třídní kolektivy obdrží odměnu. Akce proběhne od 16.5. do 31.5.2022.

 • Zápis do 1. ročníku - výsledky

  Vážení rodiče,

  pod následujícím odkazem najdete výsledky přijímacího řízení k základnímu vzdělání v MŠ a ZŠ Loučeň pro školní rok 2022-2023.

  Vysledky_prijimaciho_rizeni_do_1._rocniku(1).pdf​​​​​​​​​​​​​​

 • Výsadba Lidické hrušně

  Dne 22.4. se na naší škole opět uskutečnil, po dvouleté pauze, způsobené epidemiologickou situací, tradiční projektový Den Země. Pro žáky 1. až 4. ročníku měl letos téma „Zvířata jsou naši přátelé“ – žáci navštívili ZOO Chleby, kde měli komentovanou prohlídku s možností se s některými chovanými zvířátky i osobně seznámit.

  Pro žáky od 5. do 8. ročníku bylo zvoleno téma: „Stromy jsou naši starší přátelé“, protože letošní Den Země byl spojen se slavnostní výsadbou pamětní Lidické hrušně. První dvě hodiny žáci pracovali ve skupinách, pod vedením žáků z 9. ročníku vypracovávali výtvarně poznávací projekt na téma jednotlivých druhů stromů. Souběžně se někteří vystřídali v keramické dílně, kde vytvářeli keramické ptáčky se jmény zavražděných lidických dětí, kteří budou později součástí výzdoby školy.

  Druhou částí projektového dne pak byl program k výsadbě Lidické hrušně. Program byl zahájen přednáškou pánů Nešpora a Kaliby z Občanského spolku Lidice, kteří mají iniciativu „Lidická hrušeň – posel naděje“ na starost. Přednáška seznámila žáky s osudy obyvatel Lidic a pak následoval prostor na otázky z řad žáků. Na školním hřišti předvedli naši žáci hostům i spolužákům krátký slavnostní program. Nejprve žák 9. ročníku František Cee zarecitoval část básně Františka Hrubína Jobova noc, pak žáci 7. ročníku zatančili část tradiční České besedy a nakonec svěřenkyně paní učitelky Kulhánkové zahrály několik melodií na flétny. Na samotný závěr projektového dne byla zasazena v naší výukové zahradě odnož původní Lidické hrušně – jediného stromu, který přežil nacistické běsnění v Lidicích. Štěp hrušně zasadili žáci 8. a 9. ročníku.  

  Moc si toho vážíme a budeme se o ni dobře starat.

                                                                                                                          Mgr. B. Kopřivová, Mgr. Z. Kubálek

 • Štafetový pohár

   

  Dne 21. dubna se žáci prvního stupně zúčastnili Štafetového poháru v Lysé nad Labem. Po dlouhé covidové pauze to pro některé z nich byla vůbec první příležitost reprezentovat naší školu. Žáci soutěžili jako jeden tým . Výsledek závodu udával součet časů tří štafet: 8x 100m (1.-3. třída), 8x100 m (4-5. třída) a 8x200m (mix). Naši reprezentanti obhájili krásné 6. místo. Rády bychom poděkovaly A. Sloupové, S. Hollerové, E. Kovárik, T. Narovcové, Š. Šiftovi, Č. Novotnému, R. Špoutilovi, M. Hrdličkovi, J. Ropkové, I. Svobodové, E. Nebesařové, J. Walter, D. Hrnčířovi, D. Štafovi, T. Vojířovi a J. Vlkovi za bojovnost, výborné chování  a za reprezentaci naší školy.
                                                                                                                               Vosejpková, Adamkovičová

 • Výsledky zápisu do 1. ročníku - změna

  Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

  došlo ke změně termínu zveřejnění výsledků přijímacího řízení do 1. ročníku školního roku 2022-2023, včetně termínu losování. Důvodem bylo jednak společné pracovní jednání školy a zastupitelů obce Loučeně, Chudíře a Jíkve, a poté i nutnost dodržet období pro podání žádosti o odkladu povinné školní docházky, které končí 30.4.2022. Nový termín zveřejnění výsledků zápisu bude ve čtvrtek 5.5.2022.

 • Zápis do MŠ

  Vážení rodiče,

  v následujícím odkazu naleznete nutné informace k zápisu dětí do MŠ Loučeň pro školní rok 2022-2023.

  Informace_k_zapisu_do_MS_2022-2023.docx​​​​​​​

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a mateřská škola Loučeň
  Ke Škole 381
  289 37 Loučeň
 • kancelář: telefon 325585310
  ředitel školy: Mgr. Zdeněk Kubálek
  mobil: 739572053
  zástupce ředitele: Mgr. Iveta Tomanová
  mobil: 731449119

Fotogalerie