• Provoz o hlavních prázdninách

  Ředitel školy po dohodě se zřizovatelem stanovil provoz všech organizačních jednotek ZŠ a MŠ Loučeň             o hlavních prázdninách školního roku 2017-2018 následovně (odkaz níže).

  Provoz_o_hlavnich_prazdninach_2018.docx​​​​​​​

 • Zápis do MŠ

  Výsledky přijímacího řízení do MŠ Loučeň pro školní rok 2018/2019 jsou uveřejněny v následujícím odkazu.

  Vysledek_prijimaciho_rizeni_MS_2018.docx

 • McDonald's Cup

  V pátek 11.5.2018 se zúčastnili žáci 1. - 5. třídy okresního kola McDonald's Cupu 2018.

  Do Poděbrad se sjelo na turnaj 6 základních škol ( ZŠ a MŠ Loučeň, ZŠ JAK Lysá nad Labem, 

  ZŠ TGM Poděbrady, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ RAF Nymburk, ZŠ Juventa Milovice). Naše dvě družstva      ( mladší a starší žáci) obsadila 4. místa. Za reprezentaci školy děkujeme.        L.Krpata

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Suplování byla aktualizována
 • Den Země

  Den Země

  Dne 7.5. 2018 se na naší škole uskutečnil pravidelný projektový den Den Země tentokrát s tématem Historie naší planety. Na přípravě projektového dne se aktivně podíleli žáci 9. ročníku. Ostatní žáci byli rozděleni na 1. – 4. ročníky a 5.- 8. ročníky. Každá věková kategorie měla vlastní program. Mladší děti nejprve zhlédly slavný český film Cesta do pravěku a pak se vydaly s třídními učiteli do přírody plnit úkoly, které s filmem, a obecně s prehistorií Země, souvisely.

  Starší žáci byli rozděleni do hlídek po 4 žácích, napříč třídami, aby byly soutěžící skupiny vyrovnané. Startovalo celkem 19 hlídek v intervalu 5 min. a start trati byl na školním hřišti.  Na trati žáci strávili asi 2 hodiny a cestou navštívili 6 stanovišť věnovaných různým etapám historie planety a lidstva (Vznik planety, Druhohory, První lidé, Člověk vyspělý, První civilizace a Doby moderní). Na stanovištích žáci pod dozorem vyučujících a také asistentů z 9.třídy, plnili různé vědomostní i obratnostní úkoly, vztahující se k uvedené epoše. K bodům, získaným na stanovištích, mohli získat další body za doplňkové úkoly, které mohli plnit buď před startem, nebo naopak po dokončení trati. Sladkými odměnami bylo při vyhodnocení projektového dne odměněno 5 týmů, které dosáhly největší bodového zisku.

  Projektový den se díky krásnému počasí a pečlivé přípravě opravdu vydařil.

 • Poptávané pracovní pozice

  Základní škola a mateřská škola Loučeň   

  hledá:

   

  Kvalifikovaného učitele pro II. stupeň, výhodou aprobace s Ch, Ze, Př

  Nabízíme:  plný úvazek, perspektivu, rovné jednání, možnost tvůrčí práce a zaměstnanecké výhody, odpovídající platové podmínky

  Nástup:    27.8.2018

   

  Kvalifikovanou vychovatelku ŠD

  Nabízíme:  plný úvazek, příjemné pracovní prostředí, zaměstnanecké výhody, odpovídající platové podmínky

   

  Nástup:    27.8.2018

  Kontakt:   kubalek@zs-loucen.cz,tel.:739572023

   

 • Jarní sběr papíru

  ZŠ a MŠ Loučeň vyhlašuje jarní sběr starého papíru, a to v období od 14.5. do 1.6.2018. Průběh a podmínky sběrové akce jsou stejné jako v minulých letech.

 • Dopravní soutěž

  Ve středu 2. května 2018 proběhlo v Nymburce okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Naši školu reprezentovala dvě čtyřčlenná družstva v 1. a 2.  kategorii.

        Družstvo v 1. kategorii bylo složeno ze žáků 5. ročníku ( Alžběta Sloupová, Valérie Bížová, Martin Rejzek, Jakub Najman. Umístilo se na 9. místě. 

         Družstvo v 2. kategorii ve složení Veronika Novotná, Jheinmy Strnadová ( 7.ročník) a Jakub Steinberger, Jan Černý (9. ročník), obsadilo 1. místo a postoupilo do krajského kola, které se uskuteční 6.a 7. června 2018 v Areálu Vodního světa Kolín.

          Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

                                                                                                                                                                                                 L. Krpata

 • McDonald's Cup

  Okrskové kolo fotbalové soutěže se uskutečnilo 2.5.2018 na fotbalovém hřišti TJ Křinec. Mladší i starší žáci naší školy obsadili první místa a postupují do okresního kola, které proběhne 11.5.2018 v Poděbradech. 

 • Výsledky přijímacího řízení do 1. roč.

  Výsledky přijímacího řízení všech dětí, které se dostavily k zápisu do 1. ročníku ZŠ a MŠ Loučeň pro školní rok 2018-2019, najdete v odkazu (viz níže).

 • Pískání pro radost a pro zdraví

  Ve středu 13.4. 2018 se konal již 15. ročník soutěže fléten Pískání pro radost a pro zdraví. Soutěže se zúčastnily čtyři školy – ZŠ Čachovice, ZŠ Kopidlno, ZŠ Straky a ZŠ Loučeň. Nelehký úkol měla porota ve složení:            P. Vorlíčková /ředitelka ZUŠ Pečky/, V. Rousková /učitelka ZUŠ Nymburk/ a E. Faulhammerová /učitelka DDM Nymburk/, která hodnotila jejich výkony. Soubory byly  odměněny malou sladkostí, pamětním listem a diplomem. Na závěr se  soutěžící /65 dětí/ rozloučili společnou písní Kdyby byl Bavorov.

   

  I. KATEGORIE

  1. ZŠ Loučeň – Šikulové

      ZŠ Čachovice – Cvrčci

      ZŠ Straky – Strakáček

      ZŠ Kopidlno – Hříbátka

   

  II. KATEGORIE

  1. ZŠ Čachovice – Motýlci

      ZŠ Loučeň – Hvězdičky

  2. ZŠ Loučeň – Křečci

  3. ZŠ Kopidlno – Notičky

   

  III. KATEGORIE

  1. ZŠ Loučeň – Loučeňské  píšťaly

 • Ředitelské volno

  Ředitel školy vyhlašuje na pondělí 30.4.2018 volný den. Mateřská škola, školní družina i školní jídelna budou v provozu.

 • Zápis do 1. ročníku

  Na středu 11.4.2018 od 14 do 18 hod. byl vypsán řádný termín zápisu dětí do prvního ročníku školního roku 2018-2019. K zápisu přišlo celkem 31 dětí se svými rodiči. Dva rodiče oznámili, že budou žádat o odklad povinné školní docházky o jeden rok. Náhradní termín proběhne také ve středu 25.4.2018. od 14 do 16 hodin.

 • Organizace zápisu do MŠ

  Veškeré informace jsou obsaženy v následujícím odkazu.

 • Zápis do 1. ročníku školního roku 2018-2019

  Informace k organizaci a průběhu zápisu najdete v následujícím odkazu: 

 • Velikonoční vajíčko

  V úterý 3.4.2018 se 34 žáků naší školy zúčastnilo soutěže o nejhezčí velikonoční vajíčko.Soutěžit mohla pouze vajíčka vařená, vlastnoručně ozdobená nebo vykoledovaná. Do hodnocení se zapojilo 84 žáků a svými hlasy rozhodli o pořadí. Vítězné velikonoční vajíčko Adély Macálové ze třetí třídy získalo 11 hlasů.

        Všem zúčastněným blahopřejeme  a těšíme se na další velikonoční soutěž v roce 2019.    L. Krpata

 • Několik snímků ze školního plesu

  Dne 10. března 2018 se v KD Loučeň uskutečnil v pořadí již 19. ples ZŠ a MŠ Loučeň.  I v letošním roce si naši hosté mohli zatancovat za doprovodu skvěle hrající kapely Conto z Nymburka  v nádherně vyzdobeném kulturním domě, o což se opět zasloužili sourozenci Nestrojilovi, kterým tímto děkujeme.

       Tradicí našich plesů se stal také doprovodný program, o který se letos postarala děvčata z Centra pro pohyb v Nymburce se svým vystoupením pole dance a netradiční zážitek nám připravili také „Labuťáci“ z Hrubého Jeseníku.

       Nechyběla ani půlnoční soutěž o hodnotné ceny, při které se letos bojovalo s vypětím všech sil. Bylo opravdu o co, neboť vítězové mohli získat velmi hodnotné ceny. Ty nechyběly ani v bohaté tombole, do které nám svými dary přispěla řada sponzorů, kterým chceme touto cestou ještě jednou poděkovat. Mimořádné poděkování patří především firmě Pilous spol. s r.o., která k nám byla nadmíru štědrá.

        Děkujeme také všem, kteří se společně s námi přišli pobavit a prožít zajímavý večer a těšíme se na setkání zase za rok na jubilejním, již 20. plese.

 • LVK 2018

  Ve dnech 25. 3. – 3. 3.2018 se konal lyžařský kurz v Roudnici v Krkonoších, kterého se zúčastnili žáci 5. - 9. ročníku. Nově vybraná chata KARA  se nám osvědčila. Pan majitel byl velmi ochotný a vstřícný. Vlek u chaty jsme měli k dispozici jen pro sebe a zadarmo. První dny jsme lyžovali jen u chaty, ale potom ti zkušenější si jeli zajezdit i na Aldrov, kde byly vynikající podmínky pro lyžování. Celý týden nás provázelo nejen mrazivé počasí, ale i sluníčko.

  Kromě lyžování, snowboardingu a běžkování jsme si užili spousty legrace při celolyžákové hře, kde vypluly na povrch herecké a taneční schopnosti všech zúčastněných včetně vedoucích. Poslední den dopoledne se konal závod ve slalomu a odpoledne jsme se rozloučili maškarním rejem na lyžích.

  Bylo to bezva – takže SKOL a příště zase!!!

   

 • Člověče nezlob se!

  Školní družina ZŠ a MŠ Loučeň zve všechny děti a jejich rodice na tradiční splolečenskou hru "Člověče nezlob se", která se uskuteční v sobotu 24.2.2018 od 12 hodin v prostorách školní jídelny. Soutěží se o ceny. Přihlášku k účasti si vyzvedněte ve školní družině.

 • Jeden obdržený gól zabránil postupu

  Dne 24. 1. 2018 se dívky 7. a 8. ročníku zúčastnily kvalifikace o republikové finále ve florbalu. Místem konání byla sportovní hala TJ Lokomotivy Plzeň. Na turnaji se utkala mužstva ZŠ Tlučná, (vítěz Plzeňského kraje), ZŠ Loučeň (zástupce Středočeského kraje)  a ZŠ Tučapy (vítěz Jihočeského kraje). Hrálo se systémem každý s každým, 3 x 8 minut hrubého času s tím, že poslední 2 minuty se hrál čistý čas.

  Od školy náš tým odjížděl již v 6 h a na místo určení přijel v 9 h. Rozlosování se uskutečnilo od 9 do 9:15 h.

  Ihned po rozlosování naše dívky nastoupily k utkání proti ZŠ Tlučná (okres Plzeň – sever). Úvod zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení. Po dlouhé cestě autobusem, pořádně nerozcvičené a nesoustředěné, holky prohrávaly v páté minutě již 0:3. Přestože se od druhé třetiny náš výkon výrazně zlepšil, děvčata odešla poražena 2:3.

  V utkání se ZŠ Tučapy (okres Tábor) nebylo od začátku pochyb o vítězi. Po výborném výkonu dívky deklasovaly soupeřky v poměru 7:2.

  V kvalifikaci na republikové finále holky skončily na druhém místě. Pouhý jeden gól z prvního utkání holkám chyběl k fantastickému postupu do republikového finále. Pokud by v prvním utkání děvčata uhrála remízu, postupovala by lepším rozdílem vstřelených a obdržených branek z druhého zápasu. Účastí v kvalifikaci do republikového finále se děvčata dostala mezi 15 mužstev z 800 přihlášených z celé České republiky. Jedná se o mimořádný úspěch. Holkám patří velký dík a obrovské uznání. 

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a mateřská škola Loučeň
  Ke Škole 381
  289 37 Loučeň
 • kancelář: telefon 325585310
  ředitel školy: Mgr. Zdeněk Kubálek
  mobil: 739572053
  zástupce ředitele: Mgr. Iveta Tomanová
  mobil: 731449119

Fotogalerie