Navigace

Napište nám

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně studia na naší škole, napište nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře. Vaše otázky rádi zodpovíme.
Jméno*:
Příjmení*:
Váš email*:
Vaše otázky, připomínky*:
Opište prosím text z obrázku*:
komunikuji se serverem, čekejte prosím
* takto označená pole jsou povinná

Číslo účtu školy

Pro bezhotovostní platební styk použijte účet školy:

101048863/0300

Datová schránka

ID datové schránky

ZŠ a MŠ Loučeň

grisvkn

 

Prezentace fotografií

Pondělí 16. 5. 2022

Přístup na stránky

Počet návštěv: 41955

Kontakt

Výchovný poradce: Mgr. L. Mikolášová - v případě potřeby volejte na číslo 325585310, mikolasova@zs-loucen.cz
Školní metodik primární prevence: Mgr. M. Maršíková - poradenská služba každé úterý od 8.15 do 9.15 h., marsikova@zs-loucen.cz
Pověřenec na ochranu osobních údajů: JUDr. Zdeňka Šiftová - Hrubý Jeseník č. 47, zdenasiftova@gmail.com

Učast v projektuUčast v projektu

ZŠ a MŠ Loučeň je zapojena do projektu Šablony III pro ZŠ Loučeň v rámci výzvy Podpora škol formou zjednodušeného financování Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Vážení rodiče, učitelé, žáci a děti,

dovolte, abych vás přivítal na našich stránkách. Najdete zde aktuality, archívy, základní dokumenty,  tiskopisy, fotogalerie a mnoho dalších potřebných informací ze všech organizačních jednotek ZŠ a MŠ Loučeň.

                                                                                                                                                   Přeji všem mnoho úspěchů

                                                                                                                                                                 Mgr. Zdeněk Kubálek, ř.š.                                           

.

Novinky

 • Pohár rozhlasu

  Pohár rozhlasu

  Ve dnech 9. a 10. května se žáci druhého stupně zúčastnili Poháru rozhlasu, který se konal na atletickém stadionu v Nymburce. Již tradičně se jednalo o soutěž družstev. O výsledku rozhodoval součet všech bodů, které žáci získávali v jednotlivých disciplínách. V mladších žákyních (6. a 7. třída) se jednalo o disciplíny: běh na 60 a 600m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafeta. Mladší žáci měli disciplíny téměř totožné, s výjimkou vytrvalostního běhu, který se běžel na vzdálenost 1000 m. Pondělního závodu se účastnilo 17 škol a naši žáci vybojovali 13. (chlapci) a 15. (dívky) místo. Za zmínku však stojí některé individuální výsledky, a to krásné 2. místo, jež vybojoval Filip Otta v hodu kriketovým míčkem, 4. místo Matěje Rudzana ve skoku vysokém a v celkovém pořadí ze všech 281 závodníků se Sofie Čudová umístila na 11. pozici. Poděkování samozřejmě patří i ostatním závodníkům. Starší žákyně soutěžily v disciplínách: běh na 60 a 800m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta. U starších se opět lišila jen vzdálenost vytrvalosti, která činila 1500 m. Do soutěže se přihlásilo 16 škol, a ta naše vybojovala 7. (chlapci) a 9. (dívky) místo. Zde bychom rády zdůraznily výkony Jirky Kudyvejse ve vrhu koulí, kde vybojoval 2. místo, Martiny Ježkové, která při běhu na 800 m obsadila krásné 3. místo a v neposlední řadě 2. místo ve štafetě žáků ve složení Šifta, Sloup, Šulc a Daněk. Děkujeme všem sportovcům za skvělou reprezentaci školy. Atletice ZDAR!

 • Vážení rodiče,

  s předstihem Vás informuji, že v souvislosti s výrazným nárůstem neinvestičních výdajů (elektrická energie, voda, topení, hygienické a úklidové prostředky,..) se od 1.9.2022 zvyšuje měsíční poplatek za služby ve školní družině na částku 150,- Kč.

 • Jarní sběr starého papíru

  Základní škola a mateřská škola Loučeň vyhlašuje jarní sběr starého papíru. Roztříděný papír – noviny, časopisy, knihy, ne karton - můžete odkládat ve dvoře školy u zásobníku na uhlí (hnědá plechová vrata). Hmotnost papíru a třídu nahlaste třídnímu učiteli. Nejlepší žáci i třídní kolektivy obdrží odměnu. Akce proběhne od 16.5. do 31.5.2022.

 • Vážení rodiče,

  pod následujícím odkazem najdete výsledky přijímacího řízení k základnímu vzdělání v MŠ a ZŠ Loučeň pro školní rok 2022-2023.

  Vysledky_prijimaciho_rizeni_do_1._rocniku(1).pdf​​​​​​​​​​​​​​

 • Dne 22.4. se na naší škole opět uskutečnil, po dvouleté pauze, způsobené epidemiologickou situací, tradiční projektový Den Země. Pro žáky 1. až 4. ročníku měl letos téma „Zvířata jsou naši přátelé“ – žáci navštívili ZOO Chleby, kde měli komentovanou prohlídku s možností se s některými chovanými zvířátky i osobně seznámit.

  Pro žáky od 5. do 8. ročníku bylo zvoleno téma: „Stromy jsou naši starší přátelé“, protože letošní Den Země byl spojen se slavnostní výsadbou pamětní Lidické hrušně. První dvě hodiny žáci pracovali ve skupinách, pod vedením žáků z 9. ročníku vypracovávali výtvarně poznávací projekt na téma jednotlivých druhů stromů. Souběžně se někteří vystřídali v keramické dílně, kde vytvářeli keramické ptáčky se jmény zavražděných lidických dětí, kteří budou později součástí výzdoby školy.

 • Dne 21. dubna se žáci prvního stupně zúčastnili Štafetového poháru v Lysé nad Labem. Po dlouhé covidové pauze to pro některé z nich byla vůbec první příležitost reprezentovat naší školu. Žáci soutěžili jako jeden tým . Výsledek závodu udával součet časů tří štafet: 8x 100m (1.-3. třída), 8x100 m (4-5. třída) a 8x200m (mix). Naši reprezentanti obhájili krásné 6. místo. Rády bychom poděkovaly A. Sloupové, S. Hollerové, E. Kovárik, T. Narovcové, Š. Šiftovi, Č. Novotnému, R. Špoutilovi, M. Hrdličkovi, J. Ropkové, I. Svobodové, E. Nebesařové, J. Walter, D. Hrnčířovi, D. Štafovi, T. Vojířovi a J. Vlkovi za bojovnost, výborné chování a za reprezentaci naší školy.
  Vosejpková, Adamkovičová

 • Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

  došlo ke změně termínu zveřejnění výsledků přijímacího řízení do 1. ročníku školního roku 2022-2023, včetně termínu losování. Důvodem bylo jednak společné pracovní jednání školy a zastupitelů obce Loučeně, Chudíře a Jíkve, a poté i nutnost dodržet období pro podání žádosti o odkladu povinné školní docházky, které končí 30.4.2022. Nový termín zveřejnění výsledků zápisu bude ve čtvrtek 5.5.2022.

 • Vážení rodiče,

  v následujícím odkazu naleznete nutné informace k zápisu dětí do MŠ Loučeň pro školní rok 2022-2023.

  Informace_k_zapisu_do_MS_2022-2023.docx​​​​​​​

 • Vážení rodiče,

  v úterý 12.4.2022 od 17 hod. se konají třídní schůzky. Schůzka třídních důvěrníků proběhne od 16.30 hod.

 • Exkurze dne 25.3.2022 s 8.B po památkách Prahy a do Hrdličkova muzea na komentovanou prohlídku s workshopem na téma: Sběratelé kostí

  Dne 25.3.2022 jsme se s třídou 8.B vydali na výlet do Prahy, abychom si prohlédli historické památky a současně navštívili Hrdličkovo muzeum s komentovanou prohlídkou + workshop „Sběratelé kostí“.

  Žáci měli za úkol připravit si povídání o historických památkách, které jsme po cestě míjeli. Celkem bylo 12 zastavení. Ihned po příjezdu do Prahy na hlavní nádraží jsme si prohlédli Fantovu kavárnu (zastavení č.1) s komentářem, č.2 byla Wintonova socha, č.3 Národní muzeum, č.4 socha sv. Václava nna Václavském náměstí, č.5 secesní dům Koruna, č.6.Orloj na Staroměstském náměstí, č.7. Týnský chrám s hrobkou Tycho de Brahe, č.8 Prašná brána, č.9 Karlův most s kopiemi soch od Brauna, č.10 ostrov Kampa, č.11.Čertovka a č.12 Werichova vila.

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a mateřská škola Loučeň
  Ke Škole 381
  289 37 Loučeň
 • kancelář: telefon 325585310
  ředitel školy: Mgr. Zdeněk Kubálek
  mobil: 739572053
  zástupce ředitele: Mgr. Iveta Tomanová
  mobil: 731449119

Fotogalerie